Ailenizle İzlemeniz Muhtemel 15 Film

0
135

15 Film Önerisi deyince aklıma Aile Filmleri geldi. işte size birbirinden ilginç 15 Film

 

1. Paulie

Papağan Paulie’nin sahibi küçük Marie’den ani ayrılışı ve sonrasında sahibine kavuşmak için gösterdiği sıra dışı çabanın anlatıldığı bu filmi izlerken hem gülecek hem de hüzünleneceksiniz. 

 

 

 

 

 

2. Duma

Ailesiyle birlikte Güney Afrika’da bir çiftlikte yaşayan Xan, babasıyla bir gün bir çita bulur. Çitasını çok sevmesine rağmen, çitanın kendi yuvasında yaşaması gerekmektedir. Babasıyla çitayı kendi yuvasına götürmeyi planlarken, babasının ani ölümünden dolayı Xan’in çitayı kendi başına götürmesi gerekecektir. İzlerken küçük bir çocuğun özgüveni ve cesaretine hayran kalacaksınız. 

 

 

3. White Fang

Jack London’ın Beyaz Diş adlı eserinden uyarlama olan, bir köpekle sahibinin dostluğunu anlatan bu filmi izlerken oldukça duygulanacaksınız.

 

 

 

 

 

 

4. Belle et Sebastien

Belle et Sebastien adlı romandan uyarlanan filmde, Nazi işgali altındaki Fransa’da küçük Sebastien ile büyüklerinin zulmünden korumaya karıştığı  köpeği Belle’in yaşadıkları anlatılıyor. Filmi izlerken oldukça duygulanabilirsiniz.

 

 

 

 

5. War Horse

İkinci dünya savaşında,  genç Albert’ın ve atı Joey’in savaş sebebiyle birbirinden ayrılışı ve Joey’in Albert’e kavuşmak için yaşadığı olağanüstü maceranın anlatıldığı bir Steven Spielberg filmi. Film aynı adlı romandan uyarlanmıştır. İzlerken oldukça etkilenebilirsiniz. 

 

 

 

 

6. Hachi: A Dog’s Tale

Gerçek bir hikayeden uyarlama bir filmde Hachi adlı köpeğin sahibine olan sadakatini duygulanarak izlemeniz muhtemel.

 

 

 

 

 

 

 

7. Second Hand Lions

İlgisiz annesi tarafından, Texas’da zengin ve maceraperest amcalarının yanına gönderilen Walter’ın ve amcalarının hayat hikayelerinin anlatıldığı  duygusal bir film.

 

 

 

 

 

 

8. See No Evil, Hear No Evil

Biri görme biri de işitme engelli iki kişinin başından geçen trajikomik bir film.

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Jumanji

Robin Williams’ın başrollerinde oynadığı filmde, iki çocuğun rastgele bulduğu gizemli Jumanji oyununu kazara oynamaya başlaması ve oyunu oynarken başlarından geçen olağanüstü macera anlatılıyor.

 

 

 

 

 

10. Mousehunt

Babalarından miras kalan evi satmaya çalışan iki kafadarın, evdeki tek baş belası olan fareyi evden atmak için verdikleri olağanüstü komik ama bir o kadar başarısız mücadele anlatılıyor.

 

 

 

 

 

 

11. Heidi

Heidi çizgi filminin uyarlaması olan bu filmde, İsviçre’nin dağlarında yaşayan ufaklık Heidi’nin hayat hikayesi anlatılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

12. Stand by Me

Dört gencin yol hikayesinin anlatıldığı bu film arkadaşlık üzerine bugüne kadar yapılmış en çarpıcı filmlerden biri. Film Stephen King’in ‘The Body’ adlı romanından uyarlamadır.

 

 

 

 

 

 

13. Toy Story

Çocuklardan ayrılmak istemeyen oyuncakların heyecanlı ve komik maceralarının anlatıldığı dünyaca ünlü Toy Story filmini ve serinin kalan filmlerini izlemenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

 

 

 

14. Das Pferd auf dem Balko (A Horse on the Balcony):

Filmde, ufak bir sağlık sorunu yaşayan küçük Mika’nin bir gün oturdukları apartmanın karşı balkonunda bir at görmesi ve sonrasında gelişen komik olaylar anlatılıyor. Keyifli ve komik bir aile filmi…

 

 

 

 

 

15. Oddball

Avustralya’da geçen filmde küçük penguenleri korumak için gorevlendirilen köpek oddball; sahipleri küçük Olivia ve dedesi Swampy’nin hikayesi anlatılıyor. Eğlenceli bir aile filmi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here