Assassin’s Creed Unity… Suikastçinin İnancı… +18

0
65

Assassin’s Creed serisinin ilk oyunu tarihte Haşhaşiler olarak bilinen suikast örgütü ile Tapınak Şövalyeleri arasındaki mücadelenin hikayesi baz alınarak kurgulanmıştır.

Oyunda bir suikastçi olarak görevler alıyor, bazen gizlilik içinde bazen cesur çıkışlarla düşmanlarınızı alt ediyorsunuz. Önemli kişilere suikast düzenleyip görevlerinizi tamamlıyorsunuz. Detaylı ve kaliteli içerik, tarihsel doku, önemli şehirler, fantastik kurgu, tarihteki önemli kişilerle oyun içinde karşılaşma, kıyafetler, yaşanılan çağın meşhur silahları, ulaşım araçları ve daha pekçok özellik oyuncuları oyuna bağımlı hale getiriyor.
Tarihe tanıklık etmek istiyorsanız, tarihi yapıları yerinde görmek ve tarihte yaşamış bir çok önemli kişiyle karşılaşmak istiyorsanız zaman makinesine ihtiyacınız yok. Assassin’s Creed serisi bu görevi fazlasıyla yerine getiriyor.
2007 yılında çıkan ilk Assassin’s Creed oyunu, III. Haçlı Seferi zamanında Kudüs, Acre ve Damascus şehirlerinde geçmektedir. 2009 yılında çıkan Assassin’s Creed II, Rönesans Dönemi‘ni ve o zaman ki İtalya‘yı konu almaktadır. Bu oyunda Leonardo Da Vinci ile tanışabilir  ve onun buluşlarını görevlerinizde kullanabilirsiniz.
2010’da çıkan Assassin’s Creed Brotherhood 1500’lü yılların Roma‘sını anlatırken 2011’de piyasaya sürülen Assassin’s Creed Revelations Yükselme Devri’ndeki Osmanlı İmparatorluğu‘nun başkenti İstanbul‘da geçmektedir. O zaman ki tarihi olaylar, İstanbul portresi, Türkçe seslendirmeler, önemli karakterler harika bir şekilde yansıtılmıştır. Kanuni Sultan Süleyman‘ın şehzade olduğu yıllarda onunla tanışmak ilginç olsa gerek. 

2012 yılında ise 1770’li yıllarda geçen ve Amerikan Bağımsızlık Savaşı‘nı konu alan Assassin’s Creed III piyasada yerini almıştır. Bunca oyuna rağmen boş durmayan Ubisoft firması 1700’lü yıllarda geçen ve Korsanlığın Altın Çağı denilen dönemi konu alarak 2013 yılında Assassin’s Creed IV: Black Flag ile oyuncuları korsan maceralarına ve dev okyanuslara sürüklemiştir. 
Ubisoft firması 2014 yılında Kuzey Amerika 7 Yıl Savaşları‘nı konu alan Assassin’s Creed Rogue ve Fransız İhtilali‘ni konu alan Assassin’s Creed Unity oyunlarını eş zamanlı olarak  piyasaya sürerek oyuncuların takdirini toplamıştır.


———————————————————————————————————————-

OYUN TÜRÜ: Aksiyon, Macera
PLATFORM: PC, PS4, XBox One
YAPIMCI: Ubisoft
ÇIKIŞ TARİHİ: 11 Kasım 2014

Assassin’s Creed Unity serideki en büyük haritaya sahip. Hikaye 1789 yılında Paris‘te geçiyor. Fransız İhtilali, bir zamanlar muhteşem olan şehri terör ve kaosun yer aldığı bir alana dönüştürüyor.

Sokaklardaki kaldırım taşları, baskıcı asillere karşı ayaklanmış halkın kanları ile kırmızıya dönüşüyor.

Arno adındaki genç bir adam ise ihtilalin arkasındaki gerçek güçleri ortaya çıkarmak için mücadele ediyor.

Mücadelesi kendisini bir milletin kaderi için acımasız bir savaşın ortasına atacak ve onu gerçek bir usta suikastçıya dönüştürecek.

Sistem Gereksinimleri:
Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows ® 7 SP1, Windows 8 / 8.1 ® (Sadece 64-bit)
İşlemci: Intel Core® i5-2500K @ 3.3 GHz veya AMD FX-8350 @ 4.0 GHz veya daha yükseği
RAM: 6 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce® GTX 680 veya  AMD Radeon HD 7970 (2 GB veya daha yükseği)
Sabit Disk: 50 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows ® 7 SP1, Windows 8 / 8.1 ® (Sadece 64-bit)
İşlemci: Intel Core® i7-3770 @ 3.4 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz veya daha yükseği
RAM: 8 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce® GTX 780 veya AMD Radeon R9 290X (3 GB veya daha yükseği)
Sabit Disk: 50 GB

 
Oyun Fiyatı:
Aral‘ın sitesinde 135 TL‘den satılmaktadır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here