Eğlence amaçlı, Android tabanlı bazı görüntü veya video işleme uygulamaları

0
48
Aşağıda eğlence amaçlı kullanabileceğiz, bazıları çok da popüler olmayan ama başarılı Android tabanlı görüntü veya video işleme uygulamalarını tanıtacağız. Bu uygulamalar ilgili her detayı maalesef bilmediğimiz için uygulamaları size detaylıca anlatamıyoruz. Dolayısıyla programlarla ilgili bildiğimiz kadarını anlatıp, programları denemesini size bırakıyoruz.

______________________________________________________FaceApp, insanların fotoğraf görüntülerine çeşitli efektler uygulamanıza yarayan bir uygulama. Aşağıdaki örnekte de görüldüğü üzere insanlara bıyık yapabilir, gözlük takabilir,  saçını boyayabilir ya da saçının şeklini değiştirebilir, insan yuzlerine farklı ifadeler verebilirsiniz. Bayanlar için ayrıca makyaj efektleri de mevcut. Ayrıca farklı insanların yüzlerini birbirine uydurabilir (morphing) ya da fotoğrafın arka planını değiştirebilirsiniz. Uygulamanin bütün özelliklerine erişmeniz paralı olabilir. Ayrıca uygulamayı kullanmanız için internet bağlantınızın olması gerekmektedir.
Ham Görüntü:İşlenmiş Görüntüler:_____________________________________________________
Colorize eski gri görüntüleri, ya da halk ağzıyla siyah beyaz fotoları, renkli hale getirmek için kullanılıyor. Colorize yi ücretli veya reklam izleyerek bedava kullanabiliyorsunuz. Aşağıda İstanbul’da siyah beyaz cekilmis eski bir görüntüyü ve onun renklendirilmiş halini; ayrıca renklendirilmis iki farkli numune görüntüyü de bulabilirsiniz.Ham Görüntü:                 

İşlenmiş Görüntü:İşlenmiş Örnek Görüntüler:
________________________________________________________________________________


Paper camera uygulaması ile fotoğraflarınızı karikatür ve videolarınızı çizgi roman şeklinde çekmeniz mümkün. Program ücretsiz ve reklamsız olarak çalışıyor. Aşağıda paper kamera ile çekilmiş fotoğraf ve görüntülerden örnekler bulabilirsiniz.Örnek Görüntü:

Örnek Video:
_________________________________________________________________________________

4. Holo

Holo, augmented reality (artırılmış gerçeklik) dediğimiz bir görüntü işleme tekniğiyle hareketli video görüntülerinin içine farklı görüntüler koymanızı sağlayan bir uygulama. Uygulama ücretsiz olarak kullanılabiliyor.  Aşağıda Holo kullanılarak yapılmış bir video görüyorsunuz.

Örnek Görüntü:
                              
Örnek Video:
_____________________________________________________


5. VimageVimage uygulamasında ise sabit görüntünün içerisine hareketli görüntü koyabiliyorsunuz. Uygulamanın bütün özelliklerini kullanabilmeniz için ücret ödemeniz gerekiyor. Asagıda Vimage ile yapılmış örnek bir video’yu görebilirsiniz.______________________________________________________Copista uygulaması, elinizeki fotoğrafları belli resim sanatı formlarını kullanarak tablo resim haline getirmenizi sağlıyor. Aşağıda örnek bir görüntü ve onun copista ile işlenmiş halini bulabilirsiniz.Ham Görüntü:İşlenmiş Görüntü:
CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here